21 червня 2019 року відбувся ювілейний V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ «МЕДІАЦІЯ І ПРАВО», організований Громадською спілкою «Українська академія медіації» (УАМ) за підтримки Ради адвокатів Одеської області

Цього року в якості партнерів до Форуму приєдналися Верховний Суд, Міністерство юстиції України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Проект ЄС «Pravo-Justice» та Канадсько-український Проект підтримки судової реформи.

445E544A-5D98-4C7F-9E21-FABAFA656D60

Вже традиційно Форум, як найбільша комунікативна платформа у сфері медіації в Україні, зібрав медіаторів, адвокатів, суддів, правників, науковців та нотаріусів з усієї країни. Цього року значна частина програми заходу була присвячена сімейній медіації та застосуванню медіації у сфері бізнесу.

Під час першої панельної дискусії, яку модерував заступник голови Ради адвокатів Одеської області, адвокат Андрій Костін, учасники Форуму обговорили, чи є процедура врегулювання спору за участі судді конкурентом медіації.

60F666D7-4507-45BB-BD7D-6F0A0CEF518C

Це питання викликало неабияку зацікавленість у всіх присутніх адвокатів, правників, науковців та суддів.

У панельній дискусії взяли участь керівник Проекту ЄС «Право-Justice» – Довидас Віткаускас, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду – Алла Лесько, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду – Лариса Зуєва, суддя Одеського окружного адміністративного суду – Елла Катаєва, голова комітету з медіації РАОО, адвокат, медіатор, тренер з медіації та переговорів – Тетяна Барабаш.

Керівник Проекту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас виступив із максимально інформативною презентацією на тему: «Медіація в адміністративних спорах. Європейський досвід», в якій була висвітлена практика застосування медіації в адміністративних спорах у країнах ЄС на прикладі Німеччини, Австрії, Литви та Польщі.

Про медіацію у бізнес середовищі говорили під час наступної сесії Форуму, модератором якої виступила адвокат, медіатор Наталія Данилко.

Бізнес-медіатор, психотерапевт Анна Зубачова та адвокат, бізнес-медіатор Марина Саєнко виступили із темою: «Медіація як страхування ризиків: безпечний вхід в партнерство та ефективне управління конфліктами».

CDE9395A-630E-42C8-9424-A377FB8C3F7D

А тему медіації на робочому місті учасникам розкрила юрист, медіатор Світлана Хєда.

Третя сесія Форуму була присвячена сімейній медіації, модератором якої виступила психотерапевт, сімейний медіатор Тетяна Білик.

Гостя з Ізраїлю, адвокат та сімейний медіатор Ідіт Шахам розповіла учасникам Форуму про сімейну медіацію та про те, яким чином в Ізраїлі взаємодіють правова система та медіація.

Юрист та сімейний медіатор Оксана Ратушна виступала з темою: «Медіація – рятувальний круг для сімейних стосунків». А завершила сесію сімейний медіатор Світлана Стадник з цікавою доповіддю про застосування медіації під час розірвання шлюбу та можливість збереження при цьому добрих стосунків.

На завершення Форуму учасників очікував 2-х годинний майстер-клас від сімейного медіатора, психотерапевта Тетяни Білик на тему: «Комунікативні навички для важкої розмови у житті та бізнесі», під час якого учасники змогли отримати відповіді на запитання, які їх цікавили.

м

Ми щиро вдячні всім Партнерам Форуму, зокрема, Верховному Суду, Міністерству юстиції України,  Координаційному центру з надання правової допомоги, Проекту ЄС «Pravo-Justice», Канадсько-українському Проекту підтримки судової реформи, Генеральним партнерам Форуму: Юридичній фірмі «Горецький і Партнери», Юридичному Бюро «Данилко та Партнери», ТОВ «Інагро Групп» та Партнерам Форуму: Національній асоціації адвокатів України, Асоціації сімейних медіаторів України, Адвокатському об’єднанню «Юридичне бюро Сергєєвих», Юридичній консалтинговій компанії «Де-Юре», Юридичній фірмі «АС Лігал».

ммммм

Також висловлюємо щиру подяку за інформаційну підтримку Асоціації правників України (АПУ), Всеукраїнському щотижневому професійному юридичному виданню «Юридична Газета», першій всеукраїнській програмі професійного росту «Адвокат Майбутнього» та Європейській бізнес асоціації (EBA).

Світлана Сергєєва,

адвокат, медіатор, заступник голови Комітету з медіації РАОО.